Scrisoare deschisă de susținere a comunității LGBT


Musafir

/ #331

2016-05-27 12:41

Simplu: pentru ca avem nevoie de libertate!!! De acea libertate care nu aduce nici un prejudiciu celor din jur. Cei care stramba din nas (sau care zic ca se simt scarbiti) cand vad un cuplu de gay ca se tin de mana sau se saruta, pentru mine sunt jafuri!!! Sunt radicala? Jignesc? :) So what? Si ei jignesc dreptul oamenilor la libertate. E muuuuuuuuuuuuult de comentat, nu-mi ajunge timpul. Am semnat pentru ca consider ca fiecare are dreptul sa iubeasca pe cine are chef; am semnat pentru ca am prieteni gay si va dau o veste: sunt oameni perfect normali, ca noi toti ceilalti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Fratilor, ne faceti sa traim in continuare intr-o tara de idioti. Nu ma asteptam de la Liana Stanciu la asa o marlanie, jur! Mi-am petrecut adolescenta ascultandu-o mereu la Radio Contact, eram innebunita dupa ea, dar cu faza asta am ajuns sa imi schimb parerea despre ea. Cat de inchistat la minte tre sa fie cineva ca sa se puna sa adune semnaturi pentru a ingradi dreptul altor oameni???????!!!!!!!!!! Dreptul la normalitate!!!! De ce dracu nu-si vede fiecare de curtea lui? Ar fi mult prea simplu si prea frumos ....