Artistii si publicul ii sustin pe Johan Kobborg si echipa lui de la Opera Nationala Bucuresti


Musafir

/ #23

2016-04-22 20:14

Am semnat aceasta petitie pentru ca eu cred in valoare si nu in mediocritate, pentru ca eu cred ca domnul Kobborg a facut mai mult bine baletului Operei decat toti cei care l-au condus din anul 1990 pana in zilele noastre,pentru ca eu cred ca Mannon este o capodopera , dar Anna Karenina....nu,pentru ca eu cred ca Sir Kenneth MacMillan este un coregraf genial , pe cand domnul Ion Tugearu nu este....coregraf,pentru ca eu cred ca Alina Cojocaru este o balerina geniala , pe cand Laura Blica Toader... nu,pentru ca domnul Kobborg are un discurs interesant pe cand domnii Dan Dinescu , Alin Gheorghiu & Comp improasca doar venin , pentru ca eu cred ca este o abjectie ca "artisti"ai Operei Nationale sa strige " Strainii, afara din Romania !", pentru ca eu cred ca cei care au cantat zilele trecute "Va pensiero" ar trebui sa invete sa cante si pentru ca eu cred mentalitatea comunista nu a murit ...din pacate !