VREM DREPTATE PENTRU PAKI!!


Musafir

/ #570

2016-03-21 23:12

Acum cativa ani prietenul meu a avut o alergie si a fost de 3 ori la spital. Abia a3-a oara l-au internat, dupa aproape o luna in care a trebuit sa dorm langa el iepureste, monitorizandu-i semnele vitale.

Intr-una din dati am chemat ambulanata la 4 dimineata. Erau asa incompetenti incat nu au resusit sa gaseasca strada si a trebuit sa merg eu 20 de minute sa ii aduc unde trebuie, timp in care prietenul meu putea sa moara singur in casa. Apoi, tanti de pe ambulanta nici nu l-a atins, l-am carat eu singura pe scari pana jos. Nici nu vroiau sa ma lase sa urc in ambulanta, pentru ca nu eram 'familie' desi eram impreuna de 9 ani. Adica efectiv il luau in stare grava si eu nu aveam dreptul sa vin cu el. Ar fi trebuit dupa aia sa sun pe la toate spitalele sa il gasesc. Am avut noroc ca soferul a fost intelegator. Ajunsi la spital, am stat 6 ore pe sala, timp in care nu ne-a bagat in seama nimeni. Vreau sa precizez ca erau oameni la spital care nu aveau ce cauta acolo si care nu fac decat sa aglomereze mai mult spitalele. Exemplul cel mai ironic: un domn de etnie rroma venise la spital ca era constipat de 2 zile.