Fumatul Permis in Locuri Special Amenajate in Spatiile Publice - Semneaza si da Share !

NE INVAZIVUL

/ #1143 Re: legea CORECTA

2016-03-19 17:09

#15: robert - legea CORECTA 

Doamne,  UNII DINTRE VOI, SUNTETI MAI INVAZIVI DECAT FUMUL DE TIGARA!Poti sa intelegi asta ?

Aici sunt chemati oamenii la o PETITIE, nu la un referendum...aici semnezi doar daca ESTI DE ACORD , altfel, ma intreb ce cauti tu aici, pentru ca nu-ti este adresat decat indemnul "semneaza daca vrei" nu "voteaza daca vrei"!

Tocmai asta deranjeaza extrem, ca aceasta lege este facuta dupa chipul si asemanarea unor INTOLERANTI (iar aici NU VORBIM DE FUMATORI SAU NEFUMATORI) care se baga in seama peste tot pe unde au ocazia.

Asa faceti si cu locurile noastre de fumat...daca fumam in zona pentru fumatori, ai cerut lege sa nu mai am eu astfel de zone, daca ies afara sa fumez maine vei veni tu sa stai langa mine si sa te vaiti ce nociv este fumul meu; poimaine vei cauta sa intri dupa mine in WC, tot ca sa te bagi in seama :P

IAR CEA MAI MARE PROBLEMA (A NOASTRA NU A VOASTRA) este ca SUNTETi IMUNI LA ORICE ARGUMENT LOGIC.