Fumatul Permis in Locuri Special Amenajate in Spatiile Publice - Semneaza si da Share !


Musafir

/ #1139 Re:

2016-03-19 17:01

#1114: Elisa -  

 Frate mă lași cu operația ta , nu e o scuza dacă te ai fi dus în cafenele și baruri sa vezi  ca majoritatea aveau locuri special amenajat pentru nefumatori , nu mai comenta aiurea dacă nu știi , eu de exemplu sunt într o cafenea din Constanța unde pana mai ieri avea spațiu pentru fumători și nefumatori și ghici ce afară unde era pentru nefumatori e full în interior 3 mese , așa ca nu mai comenta aiurea pana acum nu a zis nimeni nimic iri doresc ca sa ai pe cineva în familie sa fumeze sa vezi cum e . Rușine acestei tari . Noi nu suntem alte tari cum am mai auzit mai sus nu mai comparați voi România cu alte tari , în românia nu avem autostrada nu avem spitale , ne mor tineri în cluburi dîn cauza spagilor care se iau ISU de exemplu nu mai are nici un drept sa comenteze sau sa amendeze un om care fumează când acum 3 luni au murit 60 de tineri nevinovați și nu din cauza unei țigări , din cauza spagilor șI a corupției din România , acea domniță care a dat legea aia nu sa gândit ca o sa împartă tara în doua , dacă țigările sunt atât de rele de ce nu interzice comercializarea lor ? Dacă stăm bine sa ne gândim nu trăim intru un mediu unde sa respiram aer curat , când atâtea mașinii care poluează mediul atâtea gunoaie în tara asta.  Nu cred ca legea fumatului era în prin plan în românia .