Fumatul Permis in Locuri Special Amenajate in Spatiile Publice - Semneaza si da Share !

vlad

/ #181 Esti dus cu pluta baiete

2016-03-18 22:24

Creezi in capul tau o lupta intre fumatori si nefumatori. Nimeni nu trateaza nicicum oamenii. Legea este referitoare la tigari. Atata tu , cat si eu , cat si x, avem aceleasi depturi intr-o cafenea. Puteam sa intram, sa bem o cafea, sa plecam. Daca vreunul din ion, maria, vasile (fumatori sau nefumatori) vor sa aprinda o tigară, nu au voie. Atata tot. Nimeni nu a dat o lege pentru tine mai specialule. Toti fumatorii sar de numa. Nu e pentru fumatori legea. Legea nu spune nimic de ""ANDREI, daca se proclama un fumator, doar EL nu are voie sa fumeze intr-un loc public!". Legea nu are treba cu ANDREI bai baiatule. Are treaba cu tigari aprinse in spatiul public. Atat eu, ca ex-fumator, cat si tu ca fumator, sau Viorica ca patroana de x kkt, nu avem voie, in caz ca ne taie capul acum, sa aprindem o tigare.  De maine poti sa nu mai aprinzi o tigare in  cafenea si gata. Sau de maine poti sa nu mai fumezi si gata, o sa vezi ca defapt nu era impotriva ta legea. Si bai fraiere, nu mai folosii cuvite gen discriminare, habar nu ai ce inseamna cuvantul ala. A discrimina nu inseamna ca tu vrei acum aici, sa tragi un fum, ai cineva zice -nu,du-te afara sa fumezi,si vino apoi ". Discriminari aplicate catre black people, sau gay people,  nu le pot schimba aia ma, tu doar fumeaza afara si gata.

Si nu cred ca viciu scoate asta din voi astea, prosti de rupeti, "discriminatii" pacii, prostia scoate asta. Faptul ca nimeni nu are voie sa fumeze in spatii publice si sariti voi, nebunii.