VREM BANII INAPOI! JAFUL de la facturile de gaz si curent.


Musafir

/ #2

2016-03-16 12:01

Suntem o familie de pensionari care in momentul de fata suntem debransati de la furnizarea de gaz de catre E-on gaz. In perioada de iarna anul trecut am primit facturi de 900 -1000 lei ( din dec. pana in martie) Deoarece nu puteam plti astfel de sume avand si pe mama f. grav bolnava la pat am discutat la sediul E-on gax Alba sa ne permita plata esalonat. Am platit esalonat printr-o firma partenera cu E-on pana in februarie 2016. Din martie anul acesta firma Cycle ne-a anuntat ca E-on nu mai colaboreaza cu ei si nu stie daca mai putem plati esalonat. Intradevar la inceputul lunii martie E-on a venit si ne-a debrasat. Din pacate nu am avut intelegere la firma E-on si nici transparenta in a putea sa intelegem de ce avem facturi atat de mari mai ales ca anul acesta am cautat sa limitam consumul pentru ca mama mea intre timp a decedat. Consideram ca firmele de distributie utilitati din Romania profita de monopol pe piata si abuzeaza in primul rand pe cei cu venituri limitate mai ales pe pensionari.