ANULAREA LEGII ANTI-FUMAT . LEGEA ANTI-FUMAT - ABUZ SI ATENTAT LA LIBERTATEA INDIVIDUALA!


Musafir

/ #7

2016-02-11 12:13

Nu sunt fumator dar am avut ocazia sa vad coleg la locul de munca care vroia sa se lase de fumat si timp de trei zile cu acel om nu puteai face nici o treaba pentru ca era un om chinuit de insasi trupul lui prin dorinta de a fuma. Dupa trei zile a fumat doua tigari una dupa alta si a redevenit omul de incredere care face o treaba buna. Mai pe scurt ca sa priceapa si idiotii care au votat legea, omul acela fumator era "chinuit" ca nu poate fuma. Prin aceasta lege aberanta s-a deschis portita si pentru legalizarea altor abuzuri la viata privata a cetateanului dar mai ales la sanatatea fumatorului care nu se poate lasa de fumat. Trebuia pastrata vechea lege care prevedea local pentru fumatori sau pentru nefumatori sau vagon pentru fumatori sau nefumatori dar asa s-a facut cel mai mare abuz la libertatea fumatorilor. Eu am atras atentia si in Petitia pentru respingerea legii de parlamentari dar ei au votat cum stiu sa voteze, adica impotriva cetateanului si in favoarea clientelei. NU SUNT FUMATOR dar sunt scarbit de aceasta lege abuziva.