Petitie drepturi salariale specifice pers. did. inv. preuniv.


Musafir

/ #339

2016-01-19 18:19

Am semnat aceasta petitie din curiozitate... Este pt prima data cand fac asa ceva si nu prea cred ca se va rezolva ceva. Este nevoie de prea multi bani pentru a pune in aplicare o astfel de masura...
Amintiti-va de cei 50% pe care i-am primit ca un "cadou" de la un guvern care iesea din scena si dorea sa lase guvernului succesor o problema greu de rezolvat- a fost mai mult o razbunare politica decat gandul ca si educatia trece prin stomac sau dorinta de a "alinia" si altceva la standardele UE in afara de costuri.... In plus, guvernul Boc, nu a priceput ca actul legislativ prin care ni s-au acordat cei 50% produce efecte pana este abrogat. Drept pt care, doar cand s-au trezit dati in judecata si pierzand s-au gandit sa abroge acel act. A fost nevoie sa dam statul in judecata pentru a primi acele drepturi pe care le-am avut doar pt doi ani si un pic... si cat a durat si cum i-am primit... in asa fel calculat incat sa nu fie decat o aparenta de 50%. Nu este toata lumea asa de desteapta si educata economic pt a pricepe subtilitatile de calcul pentru orice trebuie sa dea statul inapoi. Pe asta si mizeaza...