Opriti amanarile incorecte ale liberarii conditionate!


Musafir

/ #15

2016-01-07 09:09

sant foarte dezamagit de justitia din bucuresti fiul meu a fost condamnat la 5 ani pt o sechestrare [nu ca a lui becali in portbagaj] a executat pana in prezent 39 de luni din 40 nefiind recidivist a fost admis pe 3 decembrie 2015 de penitenciarul rahova cu brio,a mers la instanta sectorului 5 pentru liberarea conditionata unde a aratat ca e apt de a se reintegra in societate avand la dosar o caracterizare care arata ca a executat 944 de zile din 12oo de executat din care 79 castigate prin munca prestata,o participat la 60 si ceva de cursuri un certificat de calificare profesionala si o diploma de prevenirea abuzului si traficului de droguri in penitenciare;nu a avut nici un raport a fost recompensat cu 2 permisii acasa a cate 24 de ore,a fost cautat si vizitat saptamanal de familie a tinut legatura si telefonic [tel penitenciarului] nu mobil sau altfel de convorbiri,adeverinta de la locul de munca unde lucrase +o caracterizare care era la dosar.cu toate acestea la data de 7 decembrie 2015 la instanta sect 5 procurorul de caz avand cuvantul a recunoscut ca de cand lucreaza ca procuror nu a vazut un asemenea dosar curat fara rapoarte, atatea cursuri, diplome si permisii,si totusi a cerut o amanare de 6 luni. ramanand in pronuntare judecatorul ia dat maximul de un anamanare pt reintegrare.motivarea judecatoarei a fost ca inculpatul avand cuvantul a spus ca i pare rau [ca a fost la locul nepotrivit in momentul nepotrivit] am facut contestatie iar pe data de 6 ianuarie 2016 instanta a respins cererea de liberare conditionata nu stiu acum pe ce motiv? DEFINITIVA urmand inca un an de detentie dovada ca e condamnat de 2 ori in aceasi fapta.care credeti ca ar fi motivul amanari de 12 luni sau ce trebuia sa mai faca in aceasta perioada de detentie ? NU CREDETI CA LIBERAREA CONDITIONATA AR TREBUI SA SE JUDECE DE COMISIA PENITENCIARULUI CARE ARE MAI MULTA EXPERIENTA MAI MULTI MEMBRI SI SANT MAI INFORMATI DECAT CEI DE LA INSTANTE CARE NICI NU ANALIZEAZA DOSARUL CARE A FOST ANALIZAT SI APROBAT DE COMISIA PENITENCIARULUI ? MULTUMESC SI SPER SA SE IA MASURII. SUCCES.