MAGISTRATII TREBUIE SA RASPUNDA PENTRU ERORILE JUDICIARE


Musafir

/ #2566

2015-11-14 12:59

am semnat aceasta petitie pentru ca magistratii sa raspunda pentru erorile judiciare,intrucat coruptia a cuprins administratia locala si primarii iar organele locale,judetene si centrale prin decentrlizare nu mai au atributii de control,legea functionarului public nu se aplica side cand oameni din politie sunt funtionari publici sifac parte din organele de cercetare,legile sunt neclare,proprietarului i se ia pamantul dupa ce la stapanit legal33 ani luat prin abuz,distrugere si tulburare de posesie si procuroru de caz da N U P pentru cel ce incalca legea ca lipseste intentia,de vinovatie desi stie ca este vecin ca lam folosit in calitate de proprietar peste60 ani si 33 ani dupa decesul tatalui continu . M i a distrus gardul facut de mine lastrada si la ocupat cu forta prin amenintare si a depozitat material lemnos si utilaje forestiere,este si carte funciara si nu vrea sa/si ridice lemnele si utilajejele si sa mi lase terenul in proprietate. Desi este plangere penala se recunoaste ca este penal si de doi ani de zile vecinul de dincolo de strada GHIEBANI imi tine in detentie terenul meu pentru ca instantele de juecata nu au dus pana la capat si stabilit situatia juridica a terenulu desii ia fost respinsa cererea vecinului de rectificare carte funciara si restabilita situatia anterioara, Doresc.legi clare,aplicabile sa scapam de evaziunea asta legislativa facute de nou parament,iar instntele de judecata sa fina lizeze cererile de judcata cu sentinte civie si decizii corecte bazata be adevar.Intrucat coruptia a patruns pana in,,maduva oaselor,, solicit infintarea unui compartment in subordinea DIRECTIEI NATIONALA ANTICORUPTIE si pentru judetul gorj sau cercetarea si solutionarea acestor sesizari de acestia
Vedeti Plangerea nr9808/11 .08.2015 inregisatala D N A bucuresti