Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!


Musafir

/ #1375

2015-11-05 06:38

am semnat petitia pt un spatiu de publicitate de 40 de zile,nu am ales intamplator aceasta perioada pt ca la 40 de zile se face parastasul dupa plecarea unuia dintre noi in lumea de dincolo.....dupa 40 de zile de la semnarea acestei petitii as vrea sa constat ca patriarhul cu sleahta lui de hoti sunt istorie ,ca biserica nu se mai imbuiba din taxele platite de mine,ca biserica nu este implicata in politica ,ca preotii nu mai sunt folositi pt a influenta oamenii ce candidat politic sa voteze,ca preotii nu raman in functii doar daca ating un anumit prag de incasari ,ca banii pe care i-i aduna cu atata nesimtire de la cei care cred in Dumnezeu sunt folositi pt a alina suferinta copiilor orfani si a batranilor abandonati si singuri,ca atunci cand ai un deces in familie preotul este alaturi de tine spiritual nu contracost...LA ORA ACTUALA BISERICA ESTE O RUSINE ATATA TIMP CAT SIMPLUL FAPT CA MORI S-A TRANSFORMAT IN LUX,PT CA EI CEI CARE SUNT REPREZENTANTII LUI D-ZEU PE PAMANT FAC TOTUL PT BANI ...NIMIC DIN SUFLET IMI ESTE SILA.....SI VREAU CA DUPA 40 DE ZILE SA CELEBREZ < IN VECI PLECAREA LOR>