Cerem desfiintarea cluburilor nesigure!


Musafir

/ #69

2015-11-04 21:37

Doresc ELIMINAREA CORUPTIEI
Acesti patroni( nu doar de club ) se imbogatesc pe spatele nostru
Fac CE vor , CAND vor , fiind APARATI si PROTEJATI de autoritatile corupte
Am vazut CUM se fac VERIFICARILE dupa O SESIZARE la autoritati
In urma unui anunt in ziar am fost sa ma angajez Era specificat ce se FACE CONTRACT DE MUNCA si salarul este atractiv Am fost la interviu si am inceput sa lucrez dar dupa o saptamana cand am intrebat de acte mi s-a spus SA ASTEPT si ...am asteptat vreo 3luni -sunt singura cu 2copii In acest timp a venit SANIPID-ul in cotrol
Situatia , acolo era GROAZNICA , I-a dat amenda si dispozitie ( printre altele ) ca in termen de 2saptamani sa
-faca curat
- ca toti ce-i de acolo sa-si faca analizele medicale
La doar 2-3 zile UNA dintre cele venite in CONTROL a venit si I-A SPUS PATRONULUI ca sunt nevoiti sa faca acest control ptr ca este O SESIZARE si ca trebuie sa REZOLVE CAZUL l-spus CUM sa procedeze , CE sa faca , ca la termenul stabilit SA IASA BINE la CONTROL Vorbea de parca-si cerea scuze ca-l deranjeaza ..haha
Cu 2zile inaintea VERIFICARII s-a pus o folie pe masa si S-A DAT UN STRAT DE VAR in timp ce SE FACEA MANCARE ..CARNEA EXPIRATA de mult tlmp a fost scoasa din frigidere si dusa in casa ...iar acea persoana - care il invatase pe patron CE SA FACA -a adus CARNETE DE SANATATE la toti angajatii ,
Putea acel patron sa treaca de control daca nu dadea MITA ?
Este CORUPTIE IN TOATE SISTEMELE si trebuie inlaturata.
E nevoie de MOARTE ptr a se schimba ceva ? CatI TREBUIE SA MAI MOARA ? NU mai vreau , nu mai pot accepta sa nu poti rezolva o probema ptr ca ESTE prea mare CORUPTIA IN TARA
Ca sa inchei povestea mea va mai pot spune ca atunci cand i-am spus patronului ca este timpul sa -mi faca contract de munca , MI - A spus ca ..citez " Daca iti convine fara contract bine , daca nu ...esti libera sa pleci Sunt multe care au nevoie de bani ." ...
Binenteles ca nu am vrut sa mai lucrez fara contract.dar nici SESIZARE nu am facut ,dupa ce am vazut CUM A PROCEDAT patronul cu cei de la SANIPID Nu mai are rost sa spun ca ce-i de la ITM luau masa zilnic acolo ca si alte AUTORITATI din politie , primarie si diferite alte PERSONALITATI