SPUNE DA IMPOZITARII TUTUROR VENITURILOR BISERICII ORTODOXE!


Musafir

/ #300 Vreau sa traiesc normal in tara mea.

2015-11-04 02:47

De ce am semnat, sprijin, voi sustine petitia aceasta si orice petitie antispaga din tot sufletul meu? Fiindca m-am saturat de umilinta, Preafericitule! M-am saturat de mizeria morala din BOR, mizeria morala care domneste in tot sistemul de stat. Pentru ca nu mai aveti nimic in comun cu dreapta credinta, lacomia, lipsa de bun simt, de limite, trufia si aroganta slujitorilor BOR au devenit de nesuportat, iar un patriarh care are afaceri, coloana oficiala, traieste in lux cu tot clerul, mulgand si jecmanind credinciosii, credulii, un patriarh, o biserica ce acuza de desfrau oamenii care mor arsi de vii la un concert de rock, care vor invitatii s-apara pentru a mangaia, a inalta rugaciuni, nu mai pot sa ma reprezinte, sa ne reprezinte, nu mai pot pretinde respect, ascultare, nu mai sunt Patriarhul meu sau biserica mea. Nu sunt nici fanatic, nici terorist, nici spalat pe creier. Am doua licente, master si doctorat. Si nu permit nimanui sa ma jigneasca si injoseasca pentru ca vreau sa traiesc in tara mea normal, fara a ma caciuli, fara a da plicuri si a trebui sa gasesc portite.