VREM SPITALE NU CATEDRALE


Musafir

/ #305

2015-11-01 15:05

Imi esle rusine sa spun ca sunt crestin ortodox daca ma raportez la Patriarhia Romana.De aproape 48 de ore Romania traieste o drama si nu am vazut o vorba, una singura spusa de un reprezentant al Patriarhiei , nu am vazut un cuvant de compasiune din partea lor.Unde sunteti slujitori ai Domnului? Locul vostru este impreuna cu oile Domnului.Unde sunteti voi ce va credeti trimisi ai Domnului ? Am fost botezata ortodox si asa am sa raman pentru ca eu cred ca asta a fost vointa Lui , sa ma aduca pe lume intr-o famile ortodoxa.Nu am sa mai pomenesc numele patriarhului daniel ( nu intamplator nu am folosit majuscule) si nu am sa mai calc niciodata la Patriarhie, locul acela acum nu are legatura cu Dumnezeu.Ar fi blasfemie sa crezi ca Dumnezueu accepta sa fie reprezentat pe pamant de oameni fara sulfet, fara credinta, oameni ce nu vibraza la durerea oamenilor, oameni care nu ies public sa aline suferinte, sa se roage si sa ne indemne da ne rugam pentru cei ce sunt in suferinta.Nu judec, nu ridic piatra, trec doar prin filtrul sufletului meu ceea ce vad si ma doare ca existati voi cei de la Patriarhie.Stiu ce spun , stiu ca alti preoti nu pot iesi sa spuna pentru ca voi ati instituit dictatura si nimeni nu poate spune nimic fara sa fie sanctionat