Demisia, Oprea! Încetați abuzul de coloane oficiale!


Musafir

/ #1270

2015-10-24 21:15

Am semnat aceasta petitie pt ca m-am saturat de aceasta situatie , situatie in care oameni fara puterea asumarii raspunderii actiunilor lor au functii de conducere iar oameni competenti vand paine sau muncesc prin afara sa poata trai, sunt fost politist si jandarm si dupa 6-7 ani in MAI/MIRA , am demisionat tocmai pt ca nu am avut "calitatea de a pupa in dos si de a executa fara sa gandesc".Regret profund moartea tanarului nostru coleg si mi-as dori sa vad cat mai multi oameni care prin toate mijloacele posibile incearca sa mediatizeze ,informeze si sustita astfel de situatii in speranta ca vom fi la un moment dat suficienti pt a putea schimba ceva; si aici nu vread decat sa fac precizare la un film.
Si anume filmul cu numele "V from Vendetta", acolo se vede clar ce inseamna puterea populatiei indrumata corespunzator.
Cat despre domnul Oprea , domnul "general care nu lasa pe nimeni in urma" as dori decat sa-l rog cand are timp si evident TOT cu coloana oficiala compusa din antemergatori moto , sa "dea o fuga " pana la familia lui Bogdan Gigina si sa le explice "cu cuvintele lui" de ce era necesara coloana oficiala si unde anume se grabea atat de tare ba mai mult as dori sa le explice de ce nu a putut opri atunci cand un "camarad" de-al dumnealui a fost lasat in urma; in alta ordine de idei vreau pe aceasta cale sa anunt ca sangele lui Bogdan care s-a scurs in pamant STRIGA la noi toti, nu avem VOIE sa ramanem muti.
Dumnezeu sa ne lumineze mintea si sa ne TREZIM "din somnul cel de
Moarte" asa cum spune imnul.