Pedepsirea celor 3 care au maltratat un catel cu un topor ruginit


Musafir

/ #4299

2015-10-08 21:24

Sunt de-a-dreptul revoltata cum ''oamenii'' care se presupune ca sunt inzestrati cu gandire gasesc amuzant sa chinuie o fiinta lipsita de aparare , cred ca deja s-a ajuns prea departe si trebuie sa facem ceva pentru apararea acestor fiinte nevinovate, sa le aparam de aceste bestii care culmea sunt oameni. Cred ca nu degeaba au aparut din mosi -stramosi proverbele:" Cui pe cui se scoate'' cred ca este cel mai potrivit in acest caz.Cum ei au taiat codita bietei cateluse, ar trebui sa le fie taiate si lor parte din corp , suna drastic insa oare catelusa aceea merita asemenea suferinta?! Doar asa vor simtii si ei durerea provocata acestui animalut care este capabil de a darui iubire si loialitate omului ceea ce ei nu au cum sa daruiasca pentru ca nu sunt capabili de a iubii, doar asa se pot evita alte tragedii de asemenea fel, pentru ca de DERBEDEI ca astia trei e plina lumea! Eu daca as fii autoritate asta as face, sau cel putin inchisoare cu executare cel putin 3 ani si o amenda mai mare ca sa SIMTA si data viitoare cand vor sa se distreze sa-si taie un deget sau altceva sa vada atunci ce distractiv este!!!