Pedepsirea celor 3 care au maltratat un catel cu un topor ruginit


Musafir

/ #4147

2015-10-08 19:26

In ce hal am ajuns...noi ca popor
"Noi suntem cea mai inteligenta rasa de pe Pamant!"....De fiecare data cand cate un amarat e muscat de cate un caine,vedem oameni indignati care instiga la violenta si care pana la un anumit punct trebuie sa recunoastem ca au dreptate...unele masuri trebuie luate pentru a evita anumite tragedii...Dar cum ar fi sa intre vre-o 20 de "hingheri" peste gingasii astia trei sa le mai taie ba o mana,ba un picior, da de la genitale...sa nu cumva sa se inmulteasca ...Si vrem civilizatie tati...vrem ca-n occident..ca de..suntem cea mai inteligenta rasa...da civilizatie cu forta nu se poate...si daca noi nu ne civilizam...nu ne civilizeaza nici dracu...Cum sa tai coada la caine cu toporul si sa razi ca prostu?...Si dupa ce ca esti berbec mai arati si la lume...poate poate iti da cineva vre un premiu...
Si sunt sigura ca daca e sa ii intrebi..ei nu cred ca au facut nimic deplasat...Si asta e momentul in care se ridica intrebarea:Meritam noi oare civilizatie?Am sti oare ce sa facem cu ea?...Sau ne meritam soarta si viitorul?...Sau mai bine spus:Poate un popor fi civilizat daca oamenii care il constituie nu sunt?
Uitati va in jur....in ce hal am ajuns...