DEMNITATE SI ONOARE, FARA PLICURI IN SPITALE!


Musafir

/ #23

2015-08-10 19:57

Bună seara, trăiesc departe de țară, cunosc condițiile din spitalele românești, a-și dori să fie și în România, condițiile și comportamentul cadrelor medicale cum sunt cele din străinătate, menționez , sunt o pensionară pe caz de boală, am fost operă în București de o echipă de,,ADEVĂRAȚI MEDICI , NU AM DAT ȘPAGĂ, AM FOST NOROCOASĂ , DAR APOI TOATE ANALIZELE ȘI INVESTIGAȚIILE LE-AM FĂCUT AICI , MĂ GÂNDESC CU GROAZĂ CE M-AȘ FI FĂCUT DACĂ ERAM ÎN ROMÂNIA, CU SCUZELE DE RIGOARE, AICI NU EXISTĂ CUVÂNTUL ȘPAGĂ, italienii îl cunosc din spusele noaste , . Am nădejdea că într-un timp cât mai scurt , vor dispărea și din România, SPAGA ȘI SPĂGARII , Să fim uniți ,este dreptul nostru să beneficiem de consultații medicale,,Umane , Medicii să-și aducă aminte de jurământul lui HIPOCRATE" , Să-și revizuiască atitudinea față de bolnavi, au dreptul și cei ,,SĂRACI" la ,,VIAȚĂ, TOȚI SUNTEM CREAȚIA BUNULUI DUMNEZEU, NIMENI NU ESTE MAI PRESUS DE LEGEA DIVINĂ ȘI A BUNULUI SIMȚ , TOȚI SUNTEM PASAGERI PRIN ACEASTĂ VIAȚĂ PE O TERRA, NIMENI NU E VEȘNIC, GÂNDURI BUNE, Doamne ajută DRAGI ROMÂNI DE PRETUTINDENI, SĂNĂTATE! ❤