Desfiintarea examenului scris de titularizare in invatamant

Ioana Ilona

/ #138 Vrem o schimbare!!!

2015-07-30 09:04

Avem mare nevoie de o modificare in ceea ce priveste examenul de titularizare. Am facut mari eforturi pentru a urma aceasta Facultate de Stiinte ale Educatiei. Am invatat, mi-am rezolvat toate sarcinile, mi-am facut orele de practica, etc. (Stiti dvs mai bine ce presupun aceste studii)

Am facut totul din pasiune, am avut nota maxima la lucrarea de licenta si, precum multi altii, am ramas cu o mare dezamagire. Munca mea, placerea, dorinta si entuziasmul meu, toate au pierit odata cu vizualizarea listei de locuri disponibile (in Arges= 0!). Nu se poate sa ne dedicam atat de mult studiilor, sa vrem sa lucram si sa nu avem unde. Iesim de pe bancile facultatatii si apoi...incotro? Sper ca in urmatorii ani sa existe o schimbare. Sa fim vazuti si tratati precum meritam. Suntem oameni dedicati copiilor, muncii noastre, ne-am bagat in asta stiind foarte bine ce presupune si asta spune totul despre noi. Imi doresc o schimbare, imi doresc sa nu mai pierdem vremea cu formalitati, variante inutile, subiecte mai putin importante si sa existe mai multa actiune, practica si locuri de munca. Ca va avea un ecou sau nu aceasta petitie, nu stiu... insa poate vor exista altele si altele si vor ajunge acolo unde trebuie.