Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

/ #31331

2015-07-22 08:19

Am un baiat si o fata. Ne-am dorit acesti copii si ne-am ocupat cu dragoste si responsabilitate de educatia lor; eventualitatea ca fiul meu sa ajunga la o fapta asemanatoare cu a tinerilor violatori din Vaslui e o imposibilitate! In casa noastra a vazut si a inteles de mic, zi de zi, sa simta respect si protectie pentru mama si sora lui, pentru colegele de la scoala, pentru orice fata, orice femeie, tanara ori batrana, sa ajute cand i se cere ajutorul, lucru care i s-a si intamplat si a trebuit sa infrunte o banda de huligani care injurasera o femeie, pe strada.
Consider ca inainte de toate, nici parintii acestor tineri nu sunt lipsiti de vina, cu siguranta, nici unul dintre ei nu a primit la timp informatiile absolut necesare pentru a nu ajunge in situatia in care au ajuns acum. Nu mi-e greu sa presupun ca tatii acestor baieti simt acelasi dispret fata de femei, asa cum au dovedit si fii lor...

Cu multa compasiune pentru tanara fata: nicio femeie nu trebuie sa treaca printr-un asemenea cosmar, in naivitatea ta, ai avut un mare nenoroc, "animale cu doua picioare" exista peste tot in lumea asta, va trebui sa inveti sa te feresti de ele!

Gheorghe Ivan