Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

Daniela Miu

/ #24849 Cei 7 vor raspunde in fata lui Dumnezeu

2015-07-21 18:32

Daca cei 7 nu raspun in fata legii, sigur o vir face in fata lui Dumnezeu..

Am citit despre acest caz de curand si pot spune ca sunt indignata.. Sunt si eu fata, am 20 de ani si nu pot sa.mi imaginez ce infern poate fi in familia fetei, dar mai ales in inima si mintea ei.. Despre cele 7 animale nu vreau sa spun nimic.. Vreau doar sa se gandeasca la faptul ca Dumnezeu vede tot si mai devreme sau mai tarziu fiecare isi va primi pedeapsa.. Sa se gandeasca si la faptul ca poate vor fi (prin absurd) tati de fete si fetele lor vor avea aceeasi soarta ca si aceasta fata.. Nu inteleg de ce sunt inca in libertate si de ce parintii ii sustin asa rau.. In fine.. Vreau doar sa ii transmit ei sa isi puna toata increderea in Dumnezeu.. El este singurul care ne ajuta si pot sa afirm acest lucru cu mana pe inima.. Eu nu am suferit un soc asa ca al ei.. Increderea in Dumnezeu m.a ajutat atunci cand la 15 ani mi.a murit tatal, iar dupa 4 luni, inainte de Craciun mi.a murit si un frate de 30 de ani intr.un accident in Italia.. Am vrut sa renunt la scoala, am renuntat la cursurile de dansuri pe care le urmam de 7 ani, insa, mergand la biserica de mic copil, mi.am amintit valorile pe care le.am dobandit acolo si modelele pe care le avem in randul Sfintilor.. Am ales sa accept ce s.a intamplat, sa recunosc ca nu pot da timpul inapoi si ca viata merge inainte orice ar fi.. Sigur, amintirea va ramane si cu timpul durerea din suflet nu va disparea, dar se va ameliora.. O sfatuiesc sa nu renunte niciodata la viata ei si sa nu se ascunda.. Accepta ce s.a intamplat, nu apleca urechea la rautatile din jur, continua.ti studiile, deoarece este foarte important si nu in ultimul rand, roaga.te la Dumnezeu.. Roaga.te sa se faca dreptate, roaga.te sa ai putere sa treci peste pentru ca fiecare isi duce crucea.. Nu te intreba niciodata de ce s.a intamplat pentru ca nu vei gasi niciun raspuns.. Fiecaruia ii este dat cat poate sa duca.. Dumnezeu a considerat ca esti destul de puternica incat sa treci peste si sa o iei de la capat.. Asta trebuie sa faci.. Sper ca acest mesaj sa ajunga la tine si sa iei in considerare sfaturile mele.. Nu sunt povesti, nu sunt fabulatii, este adevarat si sunt multe alte lucruri ce mi.au fost date sa duc si, cu toate acestea am trecut peste.. Am o viata normala, sunt studenta, am invatat sa.mi aleg prietenii si persoanele din jurul meu si orice povara ar mai veni sunt gata sa infrunt.. Trebuie sa privesti viata cu mult curaj si sa crezi ca lucrurile se intampla cu un motiv.. As mai avea o gramada sa.ti transmit, dar nu stiu sigur daca o sa vezi asta.. In caz ca vezi, astept un semn si sunt gata sa discutam..