Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #40599 Remember acum doi ani: proful de insolventa, nebunul Gheorgehe Piperea versus Rares Bogdan

2015-06-26 08:20

Dl Rares Bogdan, care a avut aseara niste "aprecieri" foarte elegante la adresa mea, se face ca nu ma cunoaste. Frenzii si anfrenzii mei trebuie sa stie dl Rares Bogdan este unul dintre ziaristii pe care i-am salvat de la executare silita si faliment, cind le-am cistigat contra statului procesul referitor la tva-ul pe drepturi de autor. In toamna lui 2012, inainte de alegeri, imediat dupa ce alianta Romania Dreapta a furat denumire Asocietatiei Romania Dreapta, dl Rares Bogdan, in direct, la aceeasi realitatea tv, ma ridica in slavi pe acest motiv, al salvarii ziaristilor, artistilor, patronilor de tv etc. de la executare silita si faliment. Acum face aceste gesturi pentru ca un anume sef al sau pierde procesele marca realitatea media - societate in insolventa, in care eu sunt avocat, sef care e deranjat ca ii stric eu apele, cistigind aceste procese. Asta e motivul, frenzii si anfrenzii mei ar trebui sa stie despre ce e vorba. De aici si inventia cu grupul infractional. Oare nu stiu acesti oameni ca eu nu sunt avocat penalist?

Oare nu stiu oamenii din grup ca eu sunt profesorul de insolventa si ca, daca era cineva suficient de nebun care sa vrea sa gestioneze insolventa Oltchim, acela nu puteam fi decit eu?

Asa cum v-am spus, sunt invulnerabil, caci nu am schelete in dulap.

In plus, desi am facut Oltchim sa mearga, nu am luat inca absolut nici un ban – lucrez inca pro bono acolo, ba chiar imi cheltui proprii bani pt a sustine activitatea echipei care se ocupa de Oltchim. S-a auzit? Nici un ban.

Chestia cu salariul de 50 mii euro pe luna (avocatii/practicienii in insolventa nu au salarii, ci onorarii, care se refera la intreaga echipa, si nu la un singur avocat) e colportata prosteste din dosarul Hidroelectrica, unde dl Borza, intr-adevar, a avut un onorariu de 50 de mii de euro pe luna, dar votat de creditori.

Singura mea legatura cu Hidroelectrica este calitatea de avocat pe care am avut-o in cele 74 de contestatii cistigate si de mine contra baietilor destepti.
In rest, acesti inteligenti tre sa stie ca ma simt confortabil stiind ca le bintui mintea, ca o stafie. Vad ca si dl Isarescu ma zice "de bine". Si in legatura cu cazul sau ma simt confortabil. E bine ca ma uraste. Asa cum ii zic nevestii mele : daca ma iubesti, voi fi, probabil, in inima ta pina final; daca ma urasti, voi fi cu siguranta in mintea ta si te voi bintui chiar si dupa moarte.