Schimbarea imnului national &denumirea ţării din România in DACIA


Musafir

/ #79

2015-05-14 19:09

pentru ca trebuie sa schimbam imnul si denumirea tari din Romania in DACIA,ca doar nu oi fi eu mai cu mot sa nu semnez aceasta petitie si ar trebui sa vina toti cei care se cred urmasi ai dacilor a!!!ere sa uit trebuie sa va reamintesc ca putini sunt cei care se cred cu adevarat daci cei de la a 2a tinerete spun asta pentru ca lor si inclusiv mie profesorul de istorie,imi aducea in discutie despre viteji geto daci insa acum este mult mai greu sa le spui despre strabuni nostri am avut un prieten care cu ceva tipm facuse rost de niste casete audio cu cintece istorice care exprima vitejia strabunilor nostri si nici nu au ascultat asa ceva au preferat sa asculte manele deoarece acei tineri ereau in circiuma am vrut sa aduc in discuie aceste fapte minore in ajutorul dadului mailo intr-un cuvint tineretul nu mai este crescut in spiritul legendelor dacice,si deaceea este foarte greu sa adunam multi semnatari IMI CER SCUZE CA AM FOLOSIT SPATIUL PENTRU ALTCEVA DECIT PENTRU CE A FOST DESTINAT...