Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #37439 Re: Re: Re: EU,DOAR EU,UN SIMPLU MEMBRU VICTORIAN CARE SE VA RETRAGE DIN SINDICAT.

2015-05-11 08:37

#37383: - Re: EU,DOAR EU,UN SIMPLU MEMBRU VICTORIAN CARE SE VA RETRAGE DIN SINDICAT. 

d le ghioca,eu membru de sindicat vreau sa stiu sau sa stim ce ati discutat cu d ul avram vineri,ne poti informa si pe noi daca se poate?.........iar d ta d le avram de ce primesti in audienta un singur sindicat si nu toate sindicatele,ce aveti de spus sau de ascuns?

Raspuns (ca sa se stie, ca unu-i Emil Ghioca in combinat ... fara numar, fara numar ...): 

Poate fi disponibilizat orice salariat MAI PUTIN EU!
Asta am dorit si asta am vorbit cu colegul meu Avram.

Afara cu totii, puturosilor.
V-am spus ca degeaba incercati sa ma dati afara (ba de la sindicat, ba din combinat, ba din consiliul de administratie al CAR Oltchim, ba de la asociatia de proprietari) ca nu o sa reusiti? V-am spus.
V-am spus ca o sa va urmaresc, o sa va prind pe toti si o sa va am la mana? V-am spus.
Eu am patru servicii (conducator auto la Oltchim, lider de sindicat la SVO, membru in consiliul de administratie al CAR si presedinte de bloc) si-mi merge bine. Ce vi se pare ca daca castig 5.000 de lei pe luna este mult?
La munca zdrentelor, la munca, nu la intins mana dupa pomana, si o sa vina si pentru voi rasplata.

Ce nu stiti proverbul?
Cine-i harnic si munceste
Are tot ce vrea.
Cine-i lenes si chiuleste
Are tot asa.

Asa-i si cu mine!