Rechemare in activitate


Musafir

/ #16 Re: new

2015-04-07 07:17

#14: Teodor - new 

 Domnule Teodor suspendarea concursului s-a facut la interventia procurorilor deoarece s-au facut mai multe plangeri penale la adresa celor ce au organizat aceasta mascarada ! Problema sta in felul urmator :ICCJ a dat o sentinta in ceea ce privesc angajarile ilegale din 2007in sensul ca au anulat acele examene la care s-a dat mita iar acei oameni au fost trecuti in rezerva cu grade de subofiter si conform legii 80,art 85 lit.e (e) cind, in urma reorganizarii unor unitati si a reducerii unor functii din statele de organizare, nu sint posibilitati pentru a fi incadrati in alte functii sau unitati, precum si pentru alte motive sau nevoi ale Ministerului Apararii Nationale; ) ceea ce este ilegal deoarece nu a fost nici o reorganizare .Imi pare rau ca ati cheltuit atatia bani pe degeaba ,cred ca ar trebui sa cereti banii inapoi !Noi am atras atentia ca nu este in regula acest concurs chiar si celor de la IGSU dar nu ne-au luat in serios ! Vom cauta o solutie sa vedem cum rezolvam si aceasta problema !