Ce vrem noi pentru hotii ultimilor 25 de ani


Musafir

/ #274

2015-03-16 10:08

Sint dezamagita fiindca am fost tradata in increderea mea de catre Parlament , Senat si Guvern si de aceea eu propun de citava vreme RIDICAREA IMUNITATII TUTUROR MEMBRILOR ACESTORA . De asemenea propun ca pedeapsa acestora sa nu fie egala cu cea a hotilor de rind , ci sa se adauge vina frinarii dezvoltarii tarii prin insusirea fondurilor europene ce ne erau destinate , noua , poporului .
Si daca vom ramine fara membri in partide , acestia plecind in sir la puscarie , ce mare pierdere ar fi fata de starea actuala in care au adus acest popor ?! Cu ei in fruntea tarii am fost si mai decazuti decit daca mecanismele economice ar fi actionat natural dupa pirghiile economiei de piata . O CONDUCERE TEHNOCRATA , FARA CULOARE POLITICA , SUB ORDINELE DUMNEAVOASTRA , DOMNULE PRESEDINTE , AR FI O SOLUTIE EXCELENTA IN SITUATIA DEZASTRUOASA DE ACUM . Toata risipa de bani pentru campaniile electorale nu foloseste la nimic ,am votat oameni de care nu am auzit in viata mea doar fiindca aveam de ales intre un X si un Y si am actionat ca la loterie (!)
Dumnezeu sa va ocroteasca si sa va ajute in cirmuirea tarii noastre ! Toata nadejdea ne este acum in dumneavoastra .