Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #34938

2015-03-03 19:23

Flamand, batjocorit, umlit, satul

De ce flamand? Pentru ca sunt flamand dupa dreptate, sunt flamand dupa adevarul care trebuie sa iasa la suprafata si sa nu ma mai simt batjocorit si umilit in tara mea de niste hoti ordinari care isi spun politicieni si de catre un administrator judiciar care avea o alta misiune la investirea sa , nicidecum aceea de a ne escroca si a ne fura drepturile salariale si implicit dreptul la viata.

Toate acestea pot fi duse la capat inzestrandu-ne cu istetime si curaj. Noi disponibilizatii fata de excolegii nostrii avem un mare atu si anume  nu mai avem ce pierde cu toate ca nici ei nu mai au mare lucru de pierdut.

Trebuie sa intelegem cu totii ca atata timp cat noi cei multi nu vom reusii sa ii dominam si ne vor domina ei pe noi , nu vom obtine absolut nimic. Ei vor continua sa ne promita si sa ne minta frumos pana la aprobarea planului de reorganizare , dupa care Dumnezeu cu mila.

De ce satul? Pentru ca m-am saturat sa fiu mintit, batjocorit , umilit si vreau adevarul , vreau sa vad cine si-a dat acceptul in numele meu/al nostru ca drepturile mele salariale sa fie creante, as vrea sa ii cunosc pe acei oameni sa vad daca mai au curajul sa ne priveasca in ochi(nu-i asa domnule Cernev?).

Voi nu va doriti aceleasi lucruri?

O Joie luminata