Susține echivalarea asistentelor medicale cu postliceală

Anonim

/ #139 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-01-21 21:06

#138: IuliaC - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 De ce ar conta numele nostru? si cu numele nostru si fara e acelasi lucru.Cum am spus de nenumerate randuri,explicati-mi de ce exista aceste facultati?facultatile in general nu neaparat aceasta?Vad ca nimeni nu poate sa raspunda la aceasta intrebare pentru ca nu are ce sa zica. De ce sa fac o facultate unde invatam de ne spargem ca sa fiu platita la fel cu cei cu postliceala ?nu inteleg scopul.Suntem platiti in functie de studii.Mai lasati-ne cu motive de genul"nu pot sa fac facultatea" ma repet,avem colege-asistente cu ani vechime in spate..care fac naveta nujt cati km ca sa vina la cursuri si stagii!Si invata,nu cum spun amatorii,chiar mai mult decat noi cei care nu lucram.Am spus,inclusiv mama mea face facultatea ca sa fie platita mai bine,si nu vreau sa faca o facultate de 4 ani si sta toata ziua cu nasul in carti,ca domne noua ne dau carti intregi de invatat pentru cele 10 examene,si sa isi distruga sanatatea si asa mai departe, ca voi cu postliceala sa aveti acelasi salariu.Asta se numeste nesimtire pe fata.Asta nu e o justificare ca facem aceasi munca,si in alte domenii este fix aceasi treaba,omul mai pregatit primeste mai mult!e absolut normal nu inteleg de ce va ofensati atat.