Susține echivalarea asistentelor medicale cu postliceală

Anonim

/ #89

2015-01-18 11:53

Oameni buni,aceasta facultate de asta e infiintata,pt a avea studii superioare,De CE nu desfiintati toate facultatile si sa facem  toti postliceale  in loc de facultati daca nu va convine?Nu va este rusine sa aveti pretentii,noi de ce facem aceste facultati,de prosti?Voi terminati postlicealele alea fara sa va duceti deloc si habar nu aveti sa faceti nimic si spuneti de noi ca nu stim sa facem o injectie,sunteti de rasul lumii.Ne distrugem sanatatea in sesiuni!ca spre deosebire de voi noi avem o gramada de examene pe semeestru si pe voi va doare in fund.NUmai in Romania se putea asa ceva.E ca si cum ai pune un om sa devina MEDIC prin postliceala!Aceasta Facultate e recunoscuta la nivel european,diploma nu este de asistent medical(cum suntem vazuti in Romania ) ci NURSE(in Europa) asta este inca o dovada de diferenta dintre voi cu postliceala si cei  cu facultate.Daca sunteti in necunostiinta de cauza mai bine taceti.Numai comparati studiile medii cu studiile superioare.Este la mintea cocosului ca un om mai bine pregatit trebuie platit mai bine.Asta e valabila in orice domeniu nu doar in medicina,in orice domeniu daca esti mai bine pregatit esti platit mai bine.Puteti sa spuneti voi ce vreti,faptul ca suntem mai bine pregatiti decat voi se vede de la o posta!Este normal sa doara adevarul.Eu una daca as fi urmat o postliceala sanitara,sau orice fel de postliceala nu as fi avut tupeul sa vorbesc despre asa ceva,as fi stat in banca mea si imi vedeam de treaba daca nu sunt capabila de mai mult.Cum spuneam daca nu va convine faceti facultatea sa fiti si voi la acest nivel!Iar chestia cu nefrecventarea nu prea e valabila,mai ales la Craiova unde te duci indiferent ca esti asistent sau nu.