Denominarea Francului Elvetian, elimininarea clauzelor abuzive
mitu |
/ #119 Mincinosii de la BNR2015-01-18 08:33Domnilor Isarescu si Vasilescu, sunteti O RUSINE pentru tara asta! Ati ajuns sclavii intereselor bancherilor si politicienilor. Parca v-au dezumanizat banii. Nu va este rusine sa acuzati oameni nevinovati, care au mers la bancile pe care dumneavoasrtra le tineti in brate, solicitand un imprumutpentru o locuinta, si carora li s-a spus ca nu se califica cu veniturile lor decat la uncredit in chf? De ce ne jigniti, de ce ne faceti lacomi si tampiti? De ce ne spuneti ca asta meritam? Va folositi cu nesimtire de cei care au luat credite in alta moneda, instigandu-i impotriva noastra si ascunzand adevarul despre creditele in chf? Credeti ca nu ne luam credite in lei daca ne calificam pentru lei? De ce mintiticu nerusinare? Domnilor, nu aveticopii saunepoti? Va doresc din totsufletul sa traiti zilele pe care le traim noi, cand poate sa nu avetivoi sau familiile voastre ce pune pe masa, ci doar sa va platiti blestemata de rata, sa vina unii ca voi sa va spuna ca va meritati soarta si ca este o lectie pe viu pe care trebuie sa o traiti! MINCINOSILOR ! |
|
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Cerem investigarea suspiciunilor de fraudare a alegerilor și renumărarea voturilor – respectați democrația!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Salvăm Casa Dinu Lipatti
APEL „Salvați Sala CUB”, Teatrul Național Iași
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
Cerem demiterea lui Florin Talpan din funcția de jurist al CSA Steaua București
1338 Creat: 2025-06-28
Scaunul Auto pentru Copii si Centura de Siguranta Salveaza Vieti!
14863 Creat: 2021-04-05
GRATIERE 2025
24538 Creat: 2025-02-03
Susțin astrologia în România
61 Creat: 2025-07-05
Mamele aflate în concediu de creștere a copilului TREBUIE să rămână asigurate medical!
56 Creat: 2025-07-05
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
92 Creat: 2025-07-02
Nu penalizați maternitatea: respingeți plata CASS impusă mamelor în CCC
27 Creat: 2025-07-05
CEREM RELUAREA LUCRĂRILOR LA BARAJUL RĂSTOLIȚA
164 Creat: 2025-07-02
Suspendarea temporară a lucrărilor pe șantierele care tulbură în mod repetat liniștea publică in Mun. Brasov
48 Creat: 2025-07-01
Semnam pentru a ne alege prin vot democratic Avocatul Poporului si cei 9 Judecatori ai Curtii Constitutionale!
22015 Creat: 2025-05-26
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
20 Creat: 2025-07-05
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
4161 Creat: 2025-06-14
„Salvați Cultura – Nu distrugeți spectacolele cu taxe aberant de mari!”
142 Creat: 2025-07-01
Drept la sănătate pentru mame și soții casnice – păstrați coasigurarea!
17 Creat: 2025-07-04
Salvați cei trei pui de urs rămași orfani pe Transfăgărășan!
30 Creat: 2025-07-04
CIPRIAN MEGA, NU EȘTI SINGUR! ADEVĂRUL VA TRIUMFA!
96 Creat: 2025-06-30
Bursele olimpicilor – investiția în viitorul României, nu o cheltuială!
1351 Creat: 2025-06-27
Sprijin din partea statului pentru beneficiarii programului „Prima Casă (+/1/2/3/4)”.
1242 Creat: 2025-06-23
Demisia Mihail Neamțu!
2608 Creat: 2025-06-25
NICUSOR DAN, DEMISIA din functia de presedinte, URGENT!
771 Creat: 2025-06-04