Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA LA SC. OLTCHIM SA.
Musafir

/ #31867 Re: Re: Re:

2015-01-08 21:30

#31866: - Re: Re:  SA VA INCREDETI IN AIA CARE SPUN NIMIC SI SCOSI DIN CONTEXT ( SAU AVOCATI FALSI ), NU PE MINE SI ALTII CARE VA DAU CU LEGILE SI TOT CEEA CE S-A INTAMPLAT PE PROCEDURA INSOLVENTEI, SUB OCHII TUTUROR INTAMPLATE SI EXACT CUM V-AM ARATAT PE PROCEDURA SI ALTE INFORMATII, ASA S-A INTAMPLAT:

 O secunda, scrie si in legi ca decizile sa fie publice si transmise, ei sau conformat, mai exista un BULETIN AL PROCEDURILOR INSOLVENTEI (dar aici nu te mai complic pentru ca e suficent pentru tine informatia care ti-am transmis-o..) de la judecatorul-sindic in colo incep achitarile pe tabelul final de creante in perioada stabilita acolo, vei vedea si tu si altii...este tabelar, nu mai scoate din context. Mai inteles. Restul ce ti-am scris ai citit si citim amandoi in legi, e simplu, vorbeste cu avocatul care-l ai, daca nu, cauta-ti altul, urgent.

 

NU-TI MAI PRIN EU AICI URECHILE SI SA-TI OBOSESC OCHII, RAMANE CA ORICE SALARIAT FIE EL SAU EA,  ANGAJAT SAU DISPONIBILIZAT,  SA CEARA IN INSTANTA DAUNE-INTERSE PENTRU PREJUDICIILE CREATE TUTUROR SI VA EXPLICA AVOCATII PROCEDURILE SI CE SA DUCETI CA DOVADA IN INSTANTE, ASTA DACA SUNT AVOCATI, DACA FACETI VOI PE AVOCATII, MURITI PE LIMBA SI DECIZILE VOASTRE SI SCOASE DIN CONTEXT.

abcdef

Legea 85/2006:

10. creantele salariale sunt creantele ce izvorasc din raporturi de munca intre debitor si angajatii acestuia. Aceste creante sunt inregistrate din oficiu in tabelul de creante de catre administratorul judiciar/lichidator;

abcdef

22. prin program de plata a creantelor se intelege tabelul de creante mentionat in planul de reorganizare care cuprinde cuantumul sumelor pe care debitorul se obliga sa le plateasca creditorilor, prin raportare la tabelul definitiv de creante si la fluxurile de numerar aferente planului de reorganizare, si care cuprinde:
a) cuantumul sumelor datorate creditorilor conform tabelului definitiv de creante pe care debitorul se obliga sa le plateasca acestora;
b) termenele la care debitorul urmeaza sa plateasca aceste sume;