Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

D.S.R.
Musafir

/ #1955

2014-12-16 16:39

Cainii sunt eutanasiati ca omoara oameni, cica. Dar oamenii de ce nu sunt eutanasiati (ca sunt mai rau decat saracele animale) pentru ca isi omoara proprii semeni? Impreuna cu prietenii mei am avut grija de puii unei catele ce a fost otravita. Numarul puilor 30. Acei pui au crescuti si au mai facut pui. Ne-am chinuit si i-am crescut, i-am dresat pentru a nu musca oameni dar din cauza ca un copil prost (scuzati limbajul) care s-a dus la niste caini care se poate sa fi fost rai si a murit, hinghierii au luat toti caini. Mi-au fost ramas 5 catele: Tusca, Albusa, Lili, Beatrice si Lupita. Tusca venea cu mine peste tot. Cand cainii maraiau la mine s-au sareau sa ma muste, ea ma apara. Ma conducea la scoala, ma astepta cand ieseam de acolo, alergam si ne jucam, pana cand, desigur, au venit hinghierii, iar. Am salvat-o de hinghieri de 3 ori dar ultima data nu am putut. Eram plecata in vacanta. Mi-au luat-o AUGUST 2013. Am ramas doar cu Lupita si recent venisera hinghierii dinnou. Am luat-o si am pus-o in spatele meu. Hinghierii au vazut ca nu puteau s-o ia deoarece erau 3 hinghieri iar noi o multime de copii ce o iubeau. Am fi facut orice. Eu eram in frunte si ca orice om "respectuos" acestia m-au facut proasta si au plecat. Eutanasierea cainilor e un abuz pentru bietele animale dar si pentru oameni.