Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.
Musafir

/ #30672 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Desteapta-te Romane!

2014-12-09 19:41

#30671: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Desteapta-te Romane! 

 Da. Sau mda. Iar scoti din context si sti imi pare foarte rau cand nu pot sa te scot din ritmul tau gresit si foarte haotic.

Vezi deja ai spus o alta isprava comunist-o psd-ista, cica  lideri, auzi tu la ei lideri, sa rad sau sa plang, pai eu ce am scris aici si ne chinuim sa inteleaga toti, aveam sindicat platit ani muuuuuulti prin cotizatii, reprezentativ pe CCM si toate sindicatele trebuiau sa aibe acelasi scop comun. Nu trebuia sa fim acolo la institutii, noi trebuia sa fim toti in procesul de insolventa Oltchim prezenti. Fiind la institutii, ei au facut campanii politice cu noi si aratat lumii ca ei au treaba, leafa le merge... si cand nu mai ii interesam, nici presa nu mai venea..., iar ei din cladiri pe noi ne ignorau sau minteu grotesc in ochii nostri lucind a....

  Iar plimbarile lungi si dese nu sunt cheia marilor succese, pe la prefectura, pe la guvern, pe la consiliul judetean sa discuti cu muribunzi care au dat scris la dna ca ei raspund de orice fapta penala pentru ca moartea ii bantuie si nu-l interesa de mine sau de tine sau de noi ca stam ca  fraierii pe scari la el sau dincolo la prefect cu aceasi indolenta, nepasare si nesimtire tratati, ne ignorau sau minteu grotesc in ochii nostri lucind a....

Problema este comuna, nu este bine nici pentru disponibilizati si nici pentru inca angajati, Valcea si Arges, ce este adevarat ca au fost multi... si sunt de toata jena, de aici ne-am luat-o toti nevinovati, exact cum ti-am mai scris ca in armata, urla unu gresit si face pasi gresiti in executare aiurea, tot plutonul este pedepsit si condamnat la executarea pedepsei nevinovatilor si sindicatele cu statul roman, bucuria hotilor, ca noi aveam dialog-social inutil si alte activitati, iar judecatorul-sindic astepta si  acum ai vazut ce aglomeratie de dosare fuuuullllllll, aglomeratie mare este si nu mai face fata...., gata s-a terminat, paaaaa Oltchim, perla judetului Valcea si a tarii.

Nu mai fi rau ca si rautatea aiurea pusa si scoasa din context, produce daune nevinovatilor, pana sa te trezesti ai creat alte grave probleme, fi altfel, stiu ai o varsta ca si mine, nu te mai poti schimba, insa nu asa, nu asa ca vedem si auzim incontinuu...

Tu ai o chestie, sfarsitul il lasi sa-ti dau dreptate, bravoo colega, ce-mi placi mie cu discutile pe petitie, mai omorat, ma invii, uffff, s-a dus si timpul si secunda si minuta..., hotii trebuie sa fie trasi la raspundere si sa plateasca.