Spune NU construirii de biserici in Parcul Natural Bucegi

Bula

/ #1833 Re: Re:

2014-10-16 02:55

#184: Vai de Capul Vostru - Re:  

 Acum ce sa zic si eu: ca semnatar al acestei petitii,in limitarea mea,consider ca nu te-am jignit cu nimic.Este extrem de facil sa-ti spun ca esti un imbecil, dar nu imi voi permite sa fac acest lucru pentru ca nu ne cunostem. Tu poate esti un om obisnuit, chinuit de durerile si impotentele tale emotionale. Tocmai ca ne-am saturat de toti hotii care ne inconjoara, iar de la biserica oamenii au asteptari in privinta onestitatii, cinstei,sinceritatii.... ma rog: cuvinte de dictionar!

Asa ca formularea cu " satanelor" te duce undeva in urma cu cateva secole....chiar  te invit sa descoperi placerea de a merge pe munte si de a asculta linistea de acolo..... si apoi inchipuieste-ti ca vei auzi clopote si muezinul care behaie nu stiu ce slujba ... in timp ce o tanti grasa cu basma pe cap si privire bovin smerita ,deschide casieria popilor "intru slava evaziunii fiscale".Si mai ai dreptate intr-o privinta: nu-i cunoastem pe toti capii bisericii,pentru ca legea nu permite sa desconspiri ofiterii activi!