Mutati evenimentele publice din Lugoj, la Plopi!

Narcis Semeniuc
Autorul acestei petitii

/ #27 Re: Re:

2011-08-29 14:36

#26: - Re:  

sigur, publicitatea de orice fel este binevenita in acest caz insa dati-mi voie sa subliniez ca initiativa mea este una pur civica si se bazeaza exclusiv pe suportul Lugojenilor (oriunde s-ar afla), fara a avea vreun motiv personal sa investesc bani in acest scop (stiti ca publicitatea costa..). A, daca s-ar pune problema sa contribuim cu totii intr-un fel sau altul, in folosul nostru, al tuturor, ar fi altceva.

Daca reusim, singurul meu castig va fi mandria de a spune ca m-am nascut intr-un oras mai frumos si mai civilizat si eventual ca am avut o contributie cat de mica, lucru valabil sper pentru toti cei care au acordat atentie demersului meu.

Asadar, daca cei de la radio si din mass media in general, vor dori sa ni se alature din spirit civic  (asa cum au facut-o cei de la Redesteptarea si exemplul lor sper sa fie apreciat si urmat si de ceilalti), sunt bineveniti si atunci nu as mai avea niciun dubiu ca sansele de a duce la bun sfarsit acest mesaj ar exploda (mai ales daca fiecare ar lansa in fieful sau o lista de semnaturi, pe care sa o cumulam cu aceasta)

Toate bune tuturor si un Lugoj de vis!