Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat


Musafir

/ #408

2014-07-07 10:14

Ungaria face jocul Federatiei Ruse si eu gandesc ca minoritatea maghiara din Ucraina va cere autonomia la fel ca si minoritatea maghiara din Romania, pentru ca in acesta zona se doreste o zona de destabilizare fata de interesele militare si economice ale SUA, desi Ungaria este stat membru NATO, in subversiv se poate spune si despre asemenea actiuni...dar, eu cred in sansa Romaniei care va ramane stat national,unitar si indivizibil, in pofida evenimentelor care se pare ca plutesc in vremurile ce urmeaza...UDMR-ul face un joc periculos pe care autoritatile noastre l-au inteles prin cooptarea lor la guvernare, fara rol precumpanitor, altfel ei ar fi atacat atunci frontal Romania, asa ca ei spera ca pot face ceva in interesul lor, nimic mai fals, aici este deocamdata zona de interes NATO si UE si ungurii sa stea pesimisti in continuare...ii rabdam de multa vreme si speram ca satui de atata pesimism vor alege alta cale,aceea a plecarii in alta parte ca sa poata compara cate drepturi au aici si cate drepturi nu au in alta parte!Nu avem nevoie de ei, in materie de civilizatie nu dau exemplu, suntem in era tehnicii si tehnologiei, s-a dus vremea cu paprika!




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...