Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #23419 Re: Re: Liderul sindicatului Victoria din Oltchim, Corneliu Cernev, a fost concediat pentru abateri

2014-07-03 18:29

#23414: - Re: Liderul sindicatului Victoria din Oltchim, Corneliu Cernev, a fost concediat pentru abateri disc

cand spui de parveniti astia cred ca te numeri si tu si cernev printre ei.

cand noi ne stangeam anul trecut, inainte de-a se face disponibilizarile si strigam impotriva parvenitilor astora cernev statea cocotat ca cioara pe pavilion si ne urmarea apoi se ducea sa raporteze la parvenitii astia cine suntem de am ajuns sadam declaratii pe la politie.

si tot atunci, cand noi ceream sa iasa cat mai multi la protest, cernev si cozile lui de topor ne amenintau si amenintau prin sectii pe cei care voiau sa ni se alature.

cand tovarasul lui, Toanta (despre care mi-am schimbat impresia - in bine), ii spunea in asa zisele sedinte pe care le aveam ca noua conducere are salarii babane el a inceput cu aluzii si cu amenintari ca sa-si vada de treaba ca nu este problema lui si nici problema noastra.

cand a facut listele de disponibilizari, fapt recunoscut si declarat de el pe sticla, a pus pe liste pe cei pe care-i considera el ca hulesc conducerea oltchim si svo.

mai vrei exemple? fa-i ca vanghelie ... pune mana pe carte si citeste almanahele alea sau da-i, tot ca vanghelie, un click pe goagal si vezi cum incepe sa curga rahatul:
https://www.google.ro/?gws_rd=cr&ei=GJy1U4usLOS7ygOe-IH4CQ#q=corneliu+cernev