Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #23258 Re: Re: Re: Cernev mai tare ca Stanescu. Presa dezinformata. Se musamalizeaza cazul Cernev?

2014-07-01 07:27

#23255: - Re: Re: Cernev mai tare ca Stanescu. Presa dezinformata. Se musamalizeaza cazul Cernev?

"Lupta ta adevarata, cel putin paralela cu titlul topic-ului este axata clar spre a-l denigra pe Cernev si pe cei din jurul sau. De ce? Pentru ca au avut opinii diferite fata de tine, de voi!

Foarte frumos!"

Nu stiu daca exista o lupta pentru denigrarea lui Cernev. Cernev s-a denigrat singur prin tot ce a facut (si Coclet stie de ce). Vezi toate discursurile si toate interpelarile lui. Poti a-mi spui si mie concret, punctual, ce a facut Cernev pentru aceasta societate?

 

Abordarea asta e un pic fortata.

Nu trebuie sa ne uitam decat pe petitia asta si e limpede ca buna ziua, nu cred ca a pus Cernev maimute pe aici. Foarte important mi se pare ce au facut alde Vancea sau Diculoiu, nu neaparat Cernev, Cernev e de doar 2 ani lider...

Dar, daca eu iti spun ca actuala functionare se datoreaza mai ales lui Cernev, ce zici?

In alta ordine de idei, Cernev a avut curajul, alaturi de alti "nebuni" sa exprime un punct de vedere cat se poate de diferit fata de ce fusese pana atunci. Alte opinii, alt curent. Si asta bineinteles ca a stricat niste interese anterioare...


........si pe cei din jurul sau..... Pe cei din jurul sau? Cred ca nu e cazul sa vorbim de cei din jurul sau.

 

De ce nu? Sunt tot oameni din Oltchim, din tara asta!


Cernev nu a fost decat o unealta folosita de unii pentru dezbinare (dezbina si vei stapanii). Pacat ca nu ati inteles nimc, nu ati inteles ca de fapt nu sunt decat niste jocuri, niste etape prin care aceasta societate trebuie sa treaca pana la intrarea ei in faliment.

 

Prea conspirativa. Cred ca ar trebui sa analizam mai mult caracterul oamenilor. Al tuturor...

 

De acest lucru nu e strain nici Diculoiu care e principalul vinovat. Daca chiar doreati sa faceti ceva , trebuia sa schimbati totul, dar absolut totul. Va trebuia un lider in primul rand curat, capabil si nu in ultimul rand curajos.

 

Pe Diculoiu nu-l poate schimba decat selectia naturala. Asta prin prisma statului si a banilor. El este inca sustinut de vreo 900 de oameni !!!! Ciudat, nu?

 

Domnule Diculoiu , dormi in continuare ca planul merge ca uns. Tu esti principalul vinovat de situatia in care a ajuns aceasta societate si nu na refer la perioada anterioara, ma refer doar la perioada de dupa debarcarea fostului management. Daca stiai ca ai probleme si nu poti sa te impui, trebuia de buna voie sa lasi locul altuia.

 

Ba sa ne referim si mai ales la ce a fost inainte, de ce nu?In rest ai dreptate!

 

Parere mea este ca cei doi au mers si merg in continuare mana in mana pana la victoria lor finala care nu e alta decat FALIMENTUL

 

Sa nici nu te gandesti la asa ceva. Suta la suta iti spun.