Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #23065 INTREBARI INCOMODE PENTRU DOMNUL AVOCAT PIEREA?!!!

2014-06-28 19:32

INTREBARI INCOMODE PENTRU DOMNUL AVOCAT PIEREA?!!!

COMENTARIU NEACCEPTAT / "INTERZIS" DE DOMNUL PIPEREA PE FACEBOOK-UL SAU LA MESAJUL DE MAI JOS.
(Nu poţi posta acest comentariu. Încearcă din nou)

Aseara, cand am intrat pe pagina mea de facebook (flux de pagini), am gasit doua postari interesante ale domnului avocat Gheorghe Piperea – una prin care spunea ca “trebuie sa-si deschida cabinet pe luna” datorita bancilor si una in care spune “frecandu-si palmele de bucurie” ca o banca din Bulgaria va intra in faliment.

Atunci, am gasit, de cuvinta sa fac doua comentarii cu privire la modul in care gestioneaza insolventa de la Oltchim. Si … surpriza: primul meu comentariu a fost sters iar cel de-al doilea nu a fost acceptat desi am incercat sa-l postez de mai multe ori dupa editarea lui.
Uitandu-ma mai atent pe pagina de facebook respectiva, am constatat ca sunt doar comentarii LAUDATIVE la adresa domnului Piperea si a activitatii sale. De unde se deduce ca toate comentariile critice si in contradictoriu cu respectabilul domn sunt STERSE.


COMENTARIU: “Vedeti ce faceti cu salariile compensatorii de la Oltchim pentru ca ati facut niste intelegeri cu disponibiliztii de la Oltchim - semnand un comunicat si deciziile de disponibilizare in care stipulatii ca oamenii trebuie sa primeasca salariile compensatorii. Dar nu spuneti cand !!!

Si, in acest caz, este ca la banci, O INSELACIUNE ... PRIN OMISIUNE!!! De ce va luptati cu bancile ca sa inlature clauzele abuzive daca dumneavoastra, in relatia cu disponibilizatii de la Oltchim, ati facut acelasi lucru?

Cum pot disponibilizatii sa aiba incredrere in dumneavoastra si-n capacitatea dumneavoastra de administrare, daca in anul 2013 ati provocat Oltchimului, prin proasta administrare si prostul management, o pierdere de 211 MILIOANE DE EURO (conform raportului auditorului independent angajat de dumneavoastra) - pierdere nemaiintalnita si nemaivazuta la Oltchim indiferent la ce periaoda de timp ne raportam sau la ce subdiviziune a timpului (an, cincinal).

Daca ati vazut ca in trimestrul IV al anului 2012 nanagementul Oltchim a provocat cresterea datoriei Oltchim ca 200 MILIOANE DE EURO (la fel o crestere nemaiintalnita si nemaivazuta in Oltchim, indiferent la ce periaoda de timp ne raportam sau la ce subdiviziune a timpului) de ce ati mentinut in functie aceasi echipa manageriala care a provocat asemenea dezastru?

Aveti raspunsuri domnule Piperea? Banuiesc ca da si banuiesc ca nu va intereseaza aceste lucruri! Va intereseaza numai banii care curg inspre dumneavoastra din aceasta stare de insolventa si cu cat mai lunga este perioada cu atat mai bine si cu atat mai multi bani curg spre dumneavoastea: 50.000 de EURO / LUNA - onorariu fix, 2 % din valoarea recuperata a datoriilor si 3% din valoare distribuita catre creditorii - onorarii procentuale.

Si daca am inteles eu bine numai din simpla vanzare a Oltchimului la valoarea de 300 MILIOANE DE EURO aveti un onorariu procentual de 15 MILIOANE DE EURO!

Nu poţi posta acest comentariu. Încearcă din nou”

==================================================================

Gheorghe Piperea

Acum 22 de ore · editat

Dl Burnar de la avocatura.com are o viziune. De citit. A se observa ca, mai nou, sunt The Man on the Moon. E clar ca imi fac birou pe Luna curând. La modul in care se derulează evenimentele, e de așteptat ca vor apărea grave abuzuri ale bancilor, mai ales in cazul creditelor in franci extratereștri.

PS In clubul bancilor care au pierdut procese privind clauze abuzive au intrat de curind si Pireaus si Credit Europe Bank. Ce sa fac... Nu ma pot abține.


Gheorghe Piperea

Ieri

O banca mare din Bulgaria vecina este inchisa temporar. Urmeaza falimentul?