Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

/ #1658

2014-04-06 22:19

UN CITAT SUPERB: "Interesantele declaratii de avere ale ministrilor din cabinetul Ponta 3 , azi : Stanoevici Bogdan-Dragoş-Aureliu-Marian
Posted on 6 aprilie 2014 by Traian
In termenul legal de 30 de zile, la limita dar legal, am obtinut ce doream : declaratiile de avere sunt publicate de onorabilul Guvern Ponta 3 si astazi ma rezum doar la cei doi clienti despre care scrisesem acum o saptamana
stanoevici venituri 2013Aveam o ”presimtire” ca dl Bogdan-Dragoş-Aureliu-Marian “ Coco” Stanoevici va fi de departe cel mai interesant ministru si chiar asa se dovedeste deoarece, conform declaratiei de avere, omul nostru pare a fi un fel de Isus, traieste sub cerul liber cu apa si aer. Altfel nu vad cum, casa-nu, teren-nu, apartament-nu, venituri de 8823 lei ” drepturi de autor ” si…cam atat. Ar mai fi si niste actiuni la o firma si 2 imprumuturi de 6 mii de euro, dar pot sa intreb cu naivitatea-mi caracteristica, care de multe ori nu da gres, daca drepturile de autor vin de exemplu de Intact Media ?
cristea aurelia ministruIn cel de-al doilea caz, o cariera politica de mare succes la Cluj, o ascensiune de la lucrator Nufarul la venituri bugetare de 345,000 lei, nu e deloc rau, asa-i ?
Nu stiu altii cum sunt dar eu, cand citesc chestii de genul celor de mai sus, simt nevoia sa compun scrisori.
“”Draga Ani…”