Gratiere pentru Gica Popescu

SeverBanks
Musafir

/ #2343 Statul nu fura !

2014-03-08 18:52

De ce esti tu in stare ROMANIE... la MANIE !
Taxa auto instituita in anul 2012 a fost declarata ilegala de Curtea de Justitie a Uniunii Europene, printr-o ordonanta data la inceputul lunii februarie. Mai exact, CJUE a stabilit ca taxa de poluare contravine reglementarilor europene, iar contribuabilii romani nu pot plati o taxa pentru o masina achizitionata din Uniunea Europeana, intrucat tara noastra este deja stat membru. Prin urmare, cei care au achitat taxa pot solicita restituirea banilor in instanta, daca depun o serie de documente care sa dovedeasca plata efectuata la Fisc.
Dar cine este statul...?! Cine e de vină pentru taxa auto / de primă înmatriculare / de poluare / de mediu ?
Basescu: Tariceanu a introdus taxa auto pentru a proteja interesele Citroen !
Victor Ponta: Vom da banii înapoi celor care au plătit TAXA AUTO introdusă de Boc !
Tăriceanu: ”Am găsit soluţia pentru a rămâne imortalizat în istoria postdecembristă: voi impune o taxă aberantă!”
Vosganian: ”Orice ar face UE, noi tot vom găsi un subterfugiu să păstrăm taxa auto în vigoare. Nu mă credeţi?!”
Korodi: ”Uite-aşa de mare........................................ va fi taxa auto, după triplare”
Nemirschi: ”Ce-ar fi să aburim poporul că eliminăm taxa auto?”
Boc: ”Tăricene, bună idee ai avut cu taxa asta auto, facem o miuţă cu ea de înnebuneşte poporul!”
Borbely: ”Yoy, istenem, eu o să fac o chestie şi mai tare ca Tăriceanu, nu credeţi la mine?”
Plumb: ”Cine crede că renunţăm la taxa auto, se înşeală. O iubim, n-o lăsăm!”
Ponta: ”Ştiţi care e poanta? Românii doar dau din gură, putem să punem ce taxe vrem, nu ne e teamă”
Cine este poporul acestui stat...?!
Noi ! Toti astia care ''dam din gura'', pe aici, pe colo...!
Actualmente: ''Călin Popescu Tăriceanu a demisionat din PNL, miercuri după-amiază, în contextul în care existau zvonuri că, săptămâna viitoare, conducerea partidului ar fi luat în calcul excluderea lui.''
Tăriceanu: Anunţ joi înfiinţarea Partidului Reformator Liberal. Sunt convins că îl bat pe Antonescu la PREZIDENŢIALE.

Călin Popescu Tăriceanu: "Nu mă interesează nici postul de ministru, nici de vicepremier, nici de preşedinte al Senatului. Am fost premier. E caraghios să-mi doresc mai puţin. Poate îmi doresc mai mult", a spus Tăriceanu la Antena 3.
Întrebat de moderator dacă "mai mult" înseamnă să fie preşedinte al României, Tăriceanu a răspuns: "Da".
Adica..., se desparte de asociatii dintr-un SRL si isi deschide un alt... SRL!
Asta vis-a-vis de cate institutii ale STATULUI au fost puse in insolventa, dupa ce au fost pradate de care... STAT!
Apoi ne vind gogosi cu taxe... online sau la TV si ne trimit facturi acasa... insuportabile !
Acceptand toate astea... noi toti suntem complici ! Complici de...? De STAT !
Ne vor judeca pe drept copiii si nepotii nostri ? Sau ne vor ierta pacatele ?
Un lucru este cert: STATUL mai repede asfalteaza drumurile catre puscarii decat... autostrazile!
Poate fi luata ca o sugestie... STA-TU-LE ! Ca tot stai degeaba !!!
De fapt..., STATUL face si desface ! Noi, POPORUL, nu facem nimic... decat ''dam din gura'', pe aici, pe colo...!
Asfaltati drumurile catre puscarii, ca sa fie drumul lin familiilor... cand ne vor vizita !