Patrimoniul istoric national între profesionism si amatorism

Un oarecare care ar fi vrut sa se faca detectorist dar cu asa oameni mai bine lipsa.

/ #472 Ai perfecta dreptate Pratmin

2014-02-19 11:56

Si eu ZIC CA AICI NU S-A FACUT VORBA ROMANULUI: NICI UN RAHAT.
Asa ca sa terminam comentarile aici si sa fim vigilenti pe alte postari care vor mai aparea pe viitor impotriva detectiei.
Eventual deschideti si voi un Topic unde sa poata intra ori ce vizitator (luati exemplu de la Digger, un lucru foarte bun si constructiv) unde doritorii sa-si exprime indignarea dar in termeni de bun simt iar postarile jignitoare sa fie sterse, atentie nu si cele incomode, ca acelea scot adevarul la iveala si noi toti asta dorim.
Detectoristii cinstiti nu au pentru ce se teme chear daca vine politia pe la ei (atentie la chimicale si reviste ca cica sunt interzise,desi nu am gasit nicaieri legea).
In rest luptati din rasputeri cu acesti mincinosi care prin minciuna vor sa obtina suprematia.
Fiti vigilenti si cand ei mint,voi aduceti argumente prin care sa scoateti adevarul la suprafata, nu va temeti ca adevarul invinge iar minciuna are picioare scurte, asta o stiu si arheologii de aceia au tacut malc cand voi ati aratat adevarul despre tot si despre toate.
Predati obiectele in termen de 72 ore si daca vreun Primar va zice lasa pe maine voi mergeti la Primarie si le lasati Viceprimarului cu proces verbal sau le duceti la Muzeu ca sa nu ajungeti ca Sopry pacaliti.
Sa auzim numai de bine si lucruri adevarate, nu inventate.