Patrimoniul istoric national între profesionism si amatorism

Secretarul de partid PCR.

/ #467 Domnilor, se pregateste terenul.

2014-02-19 10:43

Ascultatil pe Mosu,eu la revolutie am folosit casetofonul cu sunete de mitraliera(de,a fost ordin de Partid,sa ma ierte Dumnezeu, sper)si am stat chitit langa Televiziune si cand partizanii poporului se plictiseau de tras atunci hop si eu cu casetofonul( da ce casetofon domne,o bijuterie, urla domne de nu mai auzeam nimic un sfert de ceas )ca asa erau indicatile, sa nu se dezmeticeasca poporul ca nu exista picior de terorist in Bucuresti,ba inca au mai trimis sefi mei pe cativa securisti fraieri in doua taburi prototip ca sa ii impuste armata la Minister sa avem si dovada palpabila de teroristi morti,ei ce vremuri, ei ce minciuni!!!
Da tinerilor, vati prins, se va face un tamtam mare prin care sa fie denigrati toti detectoristii ca sa li se puna capat.Casetofonul este presa, avem deja si cateva cadavre ( cei arestati ca braconieri )si parca vad ca vor fi si numiti Detectoristi ca sa dea bine la ce se urmareste.
Ma intreb oare sa fie o coincidenta ca mai intai s-a inceput cu denigrarea detectoristilor, acum au aparut si arestari, oare urmeaza executia ???Executia Detectiei in Romania ???????????