Patrimoniul istoric national între profesionism si amatorism

papusica adevarului

/ #449 Sora mea geamana GOLUTA GOLUTA.

2014-02-18 11:00

Scumpul meu vizitator ma bucura nespus ca teai intors sa mai citesti ce mai fac eu Papusica adevarului.
Ei sa sti ca vazand ca nu mai fac fata la atatia domni bine de ambele tabere iam trimis un sms sururi mele geamana Papusica adevarului AJ sa vina si sa imi dea o mana de ajutor sa inpacam arheologi cu detectologi.Adica capra cu varza, dar a dracu capra tot vrea sa manance varza.
Mentionez ca sora mea geamana era plecata in Italia pe centura Roma - Vatican dar de cand cu noul papa surioara me a ramas somera.De ,asa a fost voia Domnului, Domnul fie cu noi si sa avem de lucru aici in tarisoara noastra ca suntem fice de daci si mai putin de romani.Chear iam spus surioarei, mai soro vino ca si la noi se gasesc bani romani si sunt mai valorosi decat euroii, poate ne lipim si noi de ceva monede si nu strica sa fie si galbene-aurii.Asa ca fiti linistiti acum suntem doua,da muncim cat noua.Abia asteptam sa se usuce pamantul ca sa iesim la o detectie cu detectoristii autorizati si apoi ramanem si pentru periegheză si ne gandim ca prima va fi la Zlatna sa vedem si noi peisajul si oameni cinstiti care locuiesc pe acele meleaguri ca de astia de la Bucuresti neam cam saturat mai ales de caractedul lor de mahala.
Va pupacim pe toti si fiti rabdatori ca trecem pe la fiecare si nu scapam pe nimeni, rabdare tinereii nostri.
muahhhhh, muahhhh, muahhhh.