Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #15746

2014-01-19 20:18

hai sa merg pe rationamentul tau
Cernev a sustinut conducerea X care intr-un an plecat de la zero productie la , cat zici tu, 5%, pe fondul unui colaps financiar mostenit

buuuun

ia sa-mi spui tu mie, facand o analogie, cam ce ar trebui sa-i facem lui Diculoiu, lideru SLO, care a sustinut conducerea Y si care conducere Y a lasat o datorie foarte mare, oficiala si colosala.

adica, spune toata povestea asa cum e inainte de a da verdicte.e

 

de discutat sa fii sigur ca discut cu toata lumea, ti se poate confirma, eu nu am party-pri-uri, si nu transez cunoscutii si colegii in dusmani si aliati in functie de aceste optiuni; - imi plac discutiile obiective, constructive din care eventual sa iasa ceva bun - din ce ai facut tu pe aici, nimic constructiv, doar balacareala.

 

insa iti spun eu care a fost strategia voastra timp de un an: cum spunea ilustrul Halagian, "La ei focul" - injuratii pe astia ca sa uite un pic lumea de cauza problemelor - decat sa-l injure pe dl Roibu et comp. mai bine il injura pe Cernev.

Si, zic eu, este o mare problema cand te caracterizeaza un exces de zel acut. Ai facut niste greseli in abordare pe aici, care mai de vreme sau mai tarziu se vor intoarce impotriva ta, sa nu crezi ca se uita astea asa usor.