Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

musafir

/ #29155

2014-01-19 11:07

...28972...aveti dreptate...LEGEA PENSIEI ESTE FACUTA PENTRU EI......apreciez salariati de la AEROPORT chiar daca nu am mers niciodata cu avionul...e un mare risc ...pleci de acasa si nu sti daca te mai intorci.......de ce nu se modifica LEGEA PENSIEI si sa fie cat a contribuit fiecare?.....si chiar daca se i'a dupa cat a contribuit tot se fac greseli pentru cetatean...asa e facuta legea ca sa nu de-a la om cat a contribuit....dar avem legi SPECIALE pentru ei...dragilor nu va ganditi daca ar modifica legea dupa contrbutivitate acesti domni ar avea o pensie care sa nu le piermita sa mai stea pe COASTA DE AZUR.......se discut in fiecare seara pe REALITATEA TV de modificari la lege...mai oamenii buni am ajuns sa nu mai inteleg nimic ce spune aceasta ministra...ar trebui sa repare ce a gresit PDL ....LEGEA 19/2000 care fiecare a facut ce a vrut din ea....... daca considerati ca aveti dreptate stimata doamna dati in judecata...eu am dat si am castigat.,...am iesit pe LEGEA 19/2000...ulterior a fost modificata (263 daca nu ma insel)....cand aceasta doamna din parlament a modificat legea cu 160 de voturi....acest proces nu se plateste (2,15) care e o taxa la primarie si timbru...nu am pus avocat ca am studiat legea 19/2000 ...si daca puneam suporta CASA DE PENSII ca ei au gresit...asa ca va doresc bafta ..eu am cerut cu rata inflatiei si am primit...dar ma intreb de ce mi se platesc acesti banii de la contribuabili si nu din banii aceleia care a gresit...la mine trebuia sa ma scoata din 58 minus grupa si ma scos din 60 minus grupa......pana in 2014 este acea reducere care a fost de la 57 crecand treptat pana la 60 la femei pana in 2014...BAFTA