Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #23462

2014-01-18 09:21

Nu cred ca aceasta petitie va avea si un final asteptat de noi toti, pentru ca obrazul acestui individ , este mult prea gros, nu cunoaste nici rusine, nici limita, in tupeul si iresponsabilitatea sa fata de aceasta tara si de acest popor. Imi fac datoria de a o sustine, indiferent de rezultat, pentru copii mei pentru mine pentru respectul a 7, 4 milioane de romani ce au spus ajunge, umilintelor si politicii iresponsabile a acestui politician amator doar de a-si aranja lui, familiei sale si gastii portocalii, situatia financiara. Este o rusine pentru noi toti sa mai permitem sa fim batjocoriti de acest individ, care face de rusine Institutia Prezidentiala, situatia Romaniei intre alte state si nu putem tolera acest lucru la infinit. Felicitari Antena 3, pentru aceasta initiativa, ca si pentru cea anterioara, care speram ca va lamuri liderii politici occidentali de toate marsaviile si minciunile debitate de cel ce ocupa abuziv functia de presedinte al Romaniei. Suntem alaturi de voi toti jurnalisti exceptionali, profesionalisti ai acestui post, va dorim multe realixari si satisfactii profesionale si in continuare, sa nu renuntati nici un moment la lupta cu acest sistem ticalosit pentru nazuintele si sperantele acestui popor, iar pentru d.nul Mihai Gadea, forta si curaj, Dumnezeu si rugaciunile noastre va vor apara pe toti de toate relele acestor nenorocitii cu mintile bolnave.(Avea dreptate domnul Pieleanu, este cazul sa faca publice, certificate de sanatate care sa ateste starea de sanatate a fiecaruia, inclusiv starea de sanatate mentala.) Totusi, aveti grija de voi si familiile voastre, disperarea si ura mosierului national, nu mai au limita, nimic in comun cu normalitatea. Sa ne ajute Dumnezeu, sa scapam odata de acest blestem al nostru al tuturor, numit Basescu si gasca sa.