Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #20845

2014-01-17 20:32

Sunt un om cu varsta de peste 50 de ani,nu prea important, care locuiesc intr-un orasel de la granita tarii. De 35 de ani mi-am vazut si-mi vad corect de munca. Dar, tentaculele lui Basescu prin lacheii sai- directori parasutati- au ajuns chiar si aici, asa de departe de Bucuresti. Opt ani de zile am fost supus la serviciu la tot felul de presiuni, marsavii, amenintari, murdarii, inscenari, detasari si mutari in cadrul serviciului. La fel, sotia mea, desi a participat la mai multe concursuri pe post in administratie si a scris cele mai bun e lucrari, nu a putut ocupa un astfel de post, fiind depunctata la interviuri. Noi niciodata nu ne-am ascuns pozitia anti-basista, motiv pentru care am si suferit. Dar cu toate acestea nu au reusit sa ne intimideze sau sa ne ingenuncheze. Nici Voi - Nu va lasati umiliti!- Nu va lasati jigniti!- Nu-l mai tolerati! Basescu si regimul sau mincinos, hot si mafiot, represiv si nociv pentru tara, chiar si cu apucaturi naziste TREBUIE SA PLECE!!! Nu mai are mult. SEMNATI PETITIA si CERETI-I DEMISIA!!!