Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #14204

2014-01-17 13:38

Domnule Gadea, am semnat cele doua petitii, iar semnatura mea, conteaza, dar nu va inteleg vis a vis de conducerea si coordonarea postului de televiziune Antena3. Cum puteti tolera oameni (femei) precum Alina Petrescu (este sub orice critica, rade cand anunta morti, rade cand anunta accidente, se balbaie si mutileaza limba romana, pune la punct interlocutorii telefonic de imi este mie rusine ca ma uit la asa ceva, jigneste pe oricine si in orice imprejurare, etc.)!? Cum o puteti tolera pe "Marioara", dupa numele dat de omul de afaceri introdus in emisei de Marius Tuca, cel cu "Titanicul" (o mediocritate rar intalnita), cu vocea ei pitigaiata, impertinenta si lipsita total de profesionalism. Sunt momente cand aceasta individa o depaseste net pe Petreasca. Cum il puteti tolera si ingadui ca si prieten pe acest frizer, "mitica de Bucuresti" pe numele lui Mircea Badea. Sunt atatea modalitati de a critica si a arata defectele umane ale unor conducatori, mult mai acide si mai eficiente decat bascalia de doi lei produsa de Badea (un frustrat etern, si prost, foarte prost, pe deasupra, caci invoca bataia daca cineva nu-l agreeaza). Nu sunt de acord cu ce face Basescu(am semnat cele doua petitii) dar, va rog, rezolvati mitocania si prostia unor redactori de la dvs., caci aveti o obligatie morala, folosind increderea noastra.
Ticu Isari
Orlando
Florida
USA